דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי
mainContent

לדמיין. לחקור. לפתח. ליזום. לשנות.

אגף מו"פ מופקד על מחקר מוטה עתיד ופיתוח פדגוגי יישומי במערכת החינוך, ומסייע לה להיות מערכת לומדת, רלוונטית, חדשנית ומעצבת עתיד רצוי לחינוך, בהתאם ליעדיה האסטרטגיים של מדינת ישראל.

האגף עוסק בארבעה תחומים מרכזיים: מחקר מגמות עתיד ותפיסות המשפיעות על החינוך; פיתוח ובחינה של מודלים חינוכיים; אסדרה דינמית של בתי ספר פורצי דרך ופדגוגיות חדשניות (מרחבי חינוך וועדת ייחודיים); רישות ואקטסיסטם ללוווי והטמעה של של מודלים וכלים בשטח. בנוסף, עוסק האגף בארבעה מוקדי תוכן (וקטורים): עתיד ההוראה, ארגוני חינוך עתידיים, טכנולוגיות מתעוררות בחינוך וכשירויות. למידע נוסף - מוזמנים לאתר שלנו

על ערים כמרחבי למידה

מאז ומעולם נמשכו אנשים לערים, אל ההזדמנויות הכלכליות, החברתיות והיצירתיות שהן מציעות. תהליך העיור משפיע על חיינו ישירות ובעקיפין, במידה מרובה או מועטה. מה תהיה ההשפעה של מגמת העיור המתפשטת על אופי בתי הספר, חיי המשפחה והקהילה?

לקריאת המסמך

לוגו מגזין השפעה

מגזין השפעה

מגזין האגף העוסק בנושאים רבים מזוויות שונות ומגוונות. שאיפתו היא להיות רלוונטי לקוראיו ולשקף את מה שקורה בשדה החינוך - מחשבות, עמדות, תאוריות, מגמות, כלים וסיפורים מהחיים על עשייה חינוכית המשפיעה על המציאות.

לחצו לקריאה

מעבדת אוטונומיה

משרד החינוך הציב את האוטונומיה כאחד מיעדיו בתכנית האסטרטגית, במטרה להביא לשיפור התוצאות ולקידום התרבות הארגונית. המעבדה לאוטונומיה מפתחת מודלים פדגוגיים ומספקת תובנות מערכתיות על סמך עשרה מרחבי חינוך רשותיים. הוראה איכותית

בימים אלו מתגבש מסמך של תיאורים התנהגותיים למפת הממדים להערכה מעצבת, בסיוע קבוצות מיקוד של מפקחים, מנהלים ומורים. כמו כן מוקם אתר למורים עם דוגמאות לפרקטיקות להוראה איכותית בכל ממד. 

מידע נוסף

המרכז למעצבי חדשנות בחינוך

המרכז משמש מנוע, תשתית ומקור השראה עבור אנשי מטה המשרד לקידום ולפיתוח תרבות של חדשנות ויזמות פדגוגית, ארגונית, ניהולית ורגולטיבית. זהו מרחב אשר בו מערערים על המובן מאליו, מבררים את הרלוונטיות למאה ה-21 ויוצרים שיתופי פעולה .

רשת מוסדות מחוללי חדשנות

רשת מוסדות מדגימי חדשנות בחינוך מוקמת לבקשת המנכ"ל, כדי להרחיב את השפעת האגף ולאפשר לצוותים חינוכיים בארץ ובעולם, כמו גם הורים ואנשי תקשורת, ללמוד ולהשתמש בידע יקר הערך אשר נמצא בידיהם של מוסדות רבים. מהרשת ייווצר מאגר ידע רחב ומבוסס התנסות בשטח, שיהיה נגיש לציבור.

רוצה להשפיע על עתיד החינוך?

 

יש לך רוח יזמית? אנו מזמינים אותך לחממו"פ, קהילת היזמים של האגף, למסע משותף של פיתוח מענים פורצי דרך לאתגרי המערכת, תוך התבוננות אל העתיד וההזדמנויות הגלומות בו. מיועד לעובדי הוראה, אקדמיה, מגזר שלישי, יזמים חינוכיים, תלמידים והורים. הצטרפו אלינו דרך מנהרת הרוח.