דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי
mainContent

סימון אתגרים. פיתוח. תיקוף. יזמות.

האגף מופקד על הכוונה, פיתוח, תיקוף והערכות ליישום של תוצרים בתחומי החינוך, בהתאמה לצרכים אסטרטגיים ומערכתיים הנובעים ממדיניות המשרד. אלו מתבצעים בשיתוף השדה, אגפי המשרד והמגזר השלישי. האגף פועל בשלושה תחומים:

סימון אתגרים עתידיים ואפשרויות לפיתוח מתוך זיקה לצרכים וליכולות של המערכת. הפעלת רצף מחקר ופיתוח ייחודי באמצעות מערך פיתוח, תיקוף והערכה של מודלים לחדשנות פדגוגית, ארגונית, חינוכית ומערכתית, משלב התכנון עד ליישומם בשדה החינוכי. עידוד הגישה הפרואקטיבית של יזמות חינוכית חדשנית וחיזוקה בקרב אנשי חינוך בשדה, מטה, ובמגזר השלישי בישראל.

על ערים כמרחבי למידה

מאז ומעולם נמשכו אנשים לערים, אל ההזדמנויות הכלכליות, החברתיות והיצירתיות שהן מציעות. תהליך העיור משפיע על חיינו ישירות ובעקיפין, במידה מרובה או מועטה. מה תהיה ההשפעה של מגמת העיור המתפשטת על אופי בתי הספר, חיי המשפחה והקהילה?

לקריאת המסמך

לוגו מגזין השפעה

מגזין השפעה

מגזין האגף העוסק בנושאים רבים מזוויות שונות ומגוונות. שאיפתו היא להיות רלוונטי לקוראיו ולשקף את מה שקורה בשדה החינוך - מחשבות, עמדות, תאוריות, מגמות, כלים וסיפורים מהחיים על עשייה חינוכית המשפיעה על המציאות.

לחצו לקריאה

מעבדת אוטונומיה

משרד החינוך הציב את האוטונומיה כאחד מיעדיו בתכנית האסטרטגית, במטרה להביא לשיפור התוצאות ולקידום התרבות הארגונית. המעבדה לאוטונומיה מפתחת מודלים פדגוגיים ומספקת תובנות מערכתיות על סמך עשרה מרחבי חינוך רשותיים. 


הוראה איכותית

בימים אלו מתגבש מסמך של תיאורים התנהגותיים למפת הממדים להערכה מעצבת, בסיוע קבוצות מיקוד של מפקחים, מנהלים ומורים. כמו כן מוקם אתר למורים עם דוגמאות לפרקטיקות להוראה איכותית בכל ממד. 

מידע נוסף

המרכז למעצבי חדשנות בחינוך

המרכז משמש מנוע, תשתית ומקור השראה עבור אנשי מטה המשרד לקידום ולפיתוח תרבות של חדשנות ויזמות פדגוגית, ארגונית, ניהולית ורגולטיבית. זהו מרחב אשר בו מערערים על המובן מאליו, מבררים את הרלוונטיות למאה ה-21 ויוצרים שיתופי פעולה .

רשת מוסדות מחוללי חדשנות

רשת מוסדות מדגימי חדשנות בחינוך מוקמת לבקשת המנכ"ל, כדי להרחיב את השפעת האגף ולאפשר לצוותים חינוכיים בארץ ובעולם, כמו גם הורים ואנשי תקשורת, ללמוד ולהשתמש בידע יקר הערך אשר נמצא בידיהם של מוסדות רבים. מהרשת ייווצר מאגר ידע רחב ומבוסס התנסות בשטח, שיהיה נגיש לציבור.


רוצה להשפיע על עתיד החינוך?

 

יש לך רוח יזמית? אנו מזמינים אותך לחממו"פ, קהילת היזמים של האגף, למסע משותף של פיתוח מענים פורצי דרך לאתגרי המערכת, תוך התבוננות אל העתיד וההזדמנויות הגלומות בו. מיועד לעובדי הוראה, אקדמיה, מגזר שלישי, יזמים חינוכיים, תלמידים והורים. הצטרפו אלינו דרך מנהרת הרוח.