דלג על פקודות של רצועת הכלים
דלג לתוכן ראשי

פירסום ציוני בגרות מועד קיץ תשע"ד - 2014

האגף הבכיר לבחינות במינהל הפדגוגי מפרסם את ציוני בחינות הבגרות שהתקיימו במועד קיץ תשע"ד (2014) לצפיית תלמידי בתי הספר, נבחני המשנה הבוגרים והנבחנים האקסטרנים. הציונים כוללים גם את מועד ב' ואת מועד ג' המיוחד במתמטיקה.
הפרסום המובא כאן כולל את ציון הבחינה, הציון הבית-ספרי (השנתי) ואת הציון הסופי. הציונים הועברו לבתי הספר ביום פתיחת שנת הלימודים ועתה הם עומדים לרשות כלל הנבחנים. הציונים המובאים כאן מיועדים לצפייה בלבד ואינם מהווים מסמך רשמי. נדגיש כי ציוני הבחינות שיועברו לבתי-ספר על-ידי אגף הבחינות, במסמך מודפס, הם הציונים המחייבים ורק אותם ניתן להציג בפני גורמים רשמיים.

 


נבחני מועד קיץ, מועד ב' ומועד ג' תשע"ד (2014) שציוניהם אינם מופיעים בפרסום זה מתבקשים לפנות לבית-ספרם או לשלוחת הבחינות האקסטרנית בה מתנהל תיק הנבחן שלהם, לברור הסיבות לכך.

צפייה בציונים מחייבת קוד משתמש וסיסמה. במקרה של בעיה במהלך ההזדהות ניתן לפנות למוקד התמיכה של מינהל התקשוב ומערכות מידע. המוקד יפעל מיום רביעי 3/9/14 עד יום ראשון 7/9/14 (כולל), בטלפון מס' 03-9298888.
שעות הפעילות:
בימים רביעי, חמישי וראשון: 22:00 – 10:00
יום שישי: 14:00 – 08:00

 

מכתב מנהל אגף בכיר לבחינות - דר' משה דקלו

 

שאלות ותשובות בנושא פירסום הציונים

 • אין לי סיסמא לכניסה למערכת. איך אני יכול לראות את הציונים?
  צפייה בציונים מחייבת קוד משתמש וסיסמה. במקרה של בעיה במהלך ההזדהות ניתן לפנות למוקד התמיכה של מינהל התקשוב ומערכות מידע. המוקד יפעל מיום רביעי 3/9/14 עד יום ראשון 7/9/14 (כולל), בטלפון מס' 03-9298888.
  שעות הפעילות:
  בימים רביעי, חמישי וראשון: 22:00 – 10:00
  יום שישי: 14:00 – 08:00

 • במקום ציון הופיעה לי המילה "חשד". מה המשמעות?
  במקרה שבו התעורר חשד לאי-קיום טוהר הבחינות, תופיע במקום הציון המילה "חשד". פירוט מעודכן בנושא ניתן למצוא בחוזר מנכ"ל. חשוב להדגיש כי  גם אם תיגש למועד נוסף, כל עוד לא הוגש ערעור ובוטל ה"חשד", הוא ימשיך ללוות אותך גם למועד הנוסף.

 • אני רוצה לערער על הציון שלי. מה עליי לעשות?
  במידה וברצונך לערער על הציון, עליך לפנות אל רכז הבגרויות בבית הספר ולהתחיל בתהליך.
  במסגרת התהליך, רכז הבחינות מבקש ממורה המקצוע בבית הספר לבדוק את מחברת הבחינה ולראות אם יש מקום לערער. אם כן, בית הספר כותב מכתב ערעור לבדיקה נוספת של המחברת, כאשר התלמיד יכול להוסיף מכתב משלו. מחברת הבחינה המקורית עם מכתב הערעור נשלחים לאגף הבחינות תוך 45 יום מקבלת המחברת חזרה לתיכון.

 • ניגשתי למועד נוסף כדי לשפר את הציון. איזה ציון יחושב בסוף? הגבוה מבין השניים או הציון האחרון?
  במידה ואתה עדיין תלמיד בית ספר ילקח הציון הגבוה מבין השניים. במידה ואתה נבחן בוגר תיכון או אקסטרני, ילקח הציון האחרון.
  לנבחנים הבוגרים ולאקסטרנים יילקח הציון הגבוה מבין שתי היבחנויות אם נבחנים במועד א' ובמועד ב' (באנגלית ו/או במתמטיקה) באותה השנה ובאותו שאלון.
 • מתי ישלחו גיליונות הציונים ואישורי הזכאות? ומתי תעודות הבגרות?
  לאחר כשבוע מיום פרסום הציונים נעשה חישוב זכאות ולאחריו נשלחים גיליונות ציונים בדואר לבתי הספר. תעודות הבגרות לבוגרי השנה הקודמת (2014) מונפקות רק לאחר סיום הטיפול בטפסים האישיים מול בתי הספר, בדרך כלל במהלך חודש ינואר 2015.
  הנפקת תעודות בגרות לבוגרים משנים קודמות שהפכו לזכאים בעקבות מועד הבחינה האחרון נעשית בדרך כלל לאחר בקשה רישמית מבית הספר, במהלך השבועיים שלאחר פרסום הציונים.

 • אני צריך אישור רשמי של הציונים לרישום לאוניברסיטה. מה עליי לעשות?
  צריך להמתין שגיליונות הציונים החדשים יונפקו וישלחו לבתי הספר. בדרך כלל כשבוע לאחר פרסום הציונים ספחי הציונים מודפסים ונשלחים בדואר מהיר. במקביל אפשר לחתום במדור הרישום במוסד ההשכלה הגבוה על "טופס ויתור" שהוא טופס המאפשר לאנשי המדור לצפות בציונים שלך במערכות הממוחשבות. הציונים החדשים נשלחים אליהם ON LINE מיד לאחר ביצוע חישוב הזכאות לבוגרים (למוסדות שמחוברים למשרד החינוך). כך שזה חוסך את תהליך ההמתנה לקבלת הציון הרישמי.

 • אני נבחן אקסטרני. לאן עליי לפנות כדי לקבל את הציונים שלי?
  נבחן אקסטרני רשאי לגשת לשלוחה ולבקש לצפות במחשב בציוניו או לקבל ריכוז ציונים לאחר תשלום. כמו כן ניתן להיכנס למערכת הציונים באתר המשרד ולצפות בציונים לאחר הזדהות.

 

 ואיך ההורים יכולים לסייע בהתמודדות עם קבלת הציונים?

הרגע בו מתפרסמים ציוני הבגרות הוא רגע שילדכם ממתין לו זמן רב, וכנראה שגם אתם ההורים שותפים לציפייה זו. רבים מאיתנו נוטים לחבר את ציוני הבגרות לסיומה של תקופה, ביטוי ישיר להשקעה בלמידה ומנבא "כמעט בלעדי" להצלחה בעתיד.
טבעי הדבר שתלמידים והורים מצפים לתוצאות הציונים אשר מעניקים מעין "חותמת" ל- 15 שנות התחנכות (מגן הילדים ועד לסוף התיכון). בדרך כלל הפער בין התוצאות המצופות לציונים המתקבלים הוא לא גדול. אך יש מקרים של אכזבה ואף מקרים שמעלים מחדש מתחים וויכוחים שהיו במהלך השנים בין ההורים לילדיהם.

אמנם ציוני הבגרות מבטאים את המאמץ אשר ילדכם השקיע אך הם לא המנבאים הבלעדיים להצלחה אקדמית בעתיד. לעיתים התוצאות יכולות לעורר לחשיבה ולהעלאת מודעות לאחריות אישית ללמידה. אנו ממליצים לשוחח על התוצאות עם ילדכם, להתייחס לתהליך שהיה, ולהציע לו עזרה תוך בחינת כיוונים חיוביים בעתיד ובדגש על העברת המסר שהוא האחראי לתהליך הלמידה.

 

הדף נכתב בשיתוף האגף הבכיר לבחינות והשירות הפסיכולוגי ייעוצי של המשרד.